У Києві прощаються з першим главою МЗС Анатолієм Зленком

У Києві в приміщенні Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка проходить церемонія прощання з першим міністром закордонних справ незалежної України Анатолієм Зленком.
Перший міністр закордонних справ України Анатолій Зленко помер на 83-му році життя. Про це в Facebook повідомив колишній постпред республіки при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв.

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко взв участь у церемонії прощання із першим міністром закордонних справ незалежної України Анатолієм Зленком.

«Сьогодні дуже важкий день. Мало хто уявляє масштаб особистості батька-засновника української дипломатії, першого міністра закордонних справ, людини, яка ще на початку нашої Незалежності торувала нам шлях до НАТО, до Європейського Союзу. Людини, яка виховала цілу плеяду видатних українських дипломатів. Достатньо сказати, що більше половини українських міністрів закордонних справ працювали безпосередньо в команді Анатолія Максимовича. Це і його наступник Удовенко, і його chef de cabinet Костянтин Єлісєєв, і Володимир Огризко, і Борис Тарасюк. Він зібрав високих професіоналів, патріотів, високопорядних людей», – говорить Порошенко.

«Його називали Генерал. Коли Анатолій Максимовович з’являвся в міністерстві, в кімнаті всі вставали. Не тому, що він цього вимагав, а це була ознака високої поваги для Анатолія Максимовича», – поділився спогадами Порошенко.

«Важко переоцінити ту роль, яку Анатолій Максимович зіграв не просто у становленні української дипломатії, а у становленні української держави. Саме тому у цей трагічний день ми тут для того, щоб принести співчуття, висловити слова жалю і помолитися», – говорить п’ятий Президент.

Порошенко також зазначив, що прощання символічно відбувається в Дипломатичній академії України, яку Анатолій Зленко збудував навпроти Михайлівського Золотоверхого Собору Православної Церкви України. «Ми будемо молитися за те, щоб Господь прийняв його в Царство Небесне», – сказав Петро Порошенко.

Анатолій Зленко народився в 1938 році в Київській області. У 1983 році він отримав посаду постійного представника УРСР при ЮНЕСКО. Посада міністра закордонних справ незалежної України займав двічі: з 1990-го по 1994-й і з 2000 по 2003 роки. У наступні роки він працював радником президента і прем'єр-міністра країни зі спеціальних міжнародних питань.

За матеріалами: ЄС
Добавлено: 4-03-2021, 15:01
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх