Зеленський вів у дію рішення РНБО про подвійне громадянство

Президент України Володимир Зеленський 4 березня ввів у дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національної безпеки у сфері громадянства".

Глава країни підписав відповідний указ № 85/2021, повідомляється на сайті ОП.

Згідно з цим рішенням Ради національної безпеки і оборони, Кабінет міністрів разом із Центральною виборчою комісією та Службою безпеки України повинні у двомісячний строк провести інвентаризацію та проаналізувати законодавство України щодо питань, пов’язаних із подвійним (множинним) громадянством.

Зокрема, необхідно встановити наявність чи відсутність правової визначеності заборони громадянам України, які мають громадянство (або підданство) іншої країни, обіймати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави або місцевого самоврядування.

Далі уряд у шестимісячний строк має внести на розгляд Верховної Ради проєкти законів, які б передбачали заборону українцям із подвійним громадянством (а також тим, хто подав документи для набуття іноземного громадянства):
  • претендувати на виконання функцій держави, місцевого самоврядування;
  • претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах держвласності;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • бути членом політичної партії.
Також планується розробити порядок підтвердження відмови та виходу з громадянства (підданства) іноземної держави для громадян, які претендують на вищезгадані позиції.

Крім того, на законодавчому рівні має бути передбачено порядок подання декларацій про набуття іншого громадянства, а за недостовірне декларування цього – відповідальність.

Для жителів тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму цей порядок буде введено в дію лише після відновлення територіальної цілісності України.

РНБО також вирішила, що уряд має розпочати міждержавний діалог щодо укладення двосторонніх угод із зацікавленими державами, крім країни-агресора, спрямованих на врегулювання проблемних питань, пов’язаних із подвійним (множинним) громадянством.

Як повідомляв OBOZREVATEL:
  • 26 лютого Рада національної безпеки і оборони доручила Кабміну розробити законопроєкт, який дозволить стежити за наявністю другого паспорта.
  • У ВР зареєстрували законопроєкт щодо подвійного громадянства українців, найперше тих, хто претендує на держпосади. Пропонується створити орган, який стежитиме за наявністю додаткового паспорта у таких осіб.
  • Народні депутати "Слуги народу" розробили законопроєкти про подвійне громадянство з метою реінтегрувати українців із російськими паспортами з Донбасу і Криму, а також тих, хто працює в Росії. Про те, що пропонують "слуги", читайте за посиланням.
За матеріалами: OBOZREVATEL
Добавлено: 5-03-2021, 07:45
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх