Українські медики масово виїжджають з країни

Понад 66 тисяч осіб фахівців шукають за кордоном кращого життя

З початку 2020 року десятки тисяч українських лікарів і медичних працівників покинули країну заради заробітків закордоном.

Про це йдеться у щорічному звіті Центру Разумкова"Україна 2020-2021: невиправдані очікування, несподівані виклики".

Повідомляється, що за останній рік Україну покинуло більше 66 тисяч лікарів і медичного персоналу. Крім цього, більше 5 тисяч лікарів спеціалізованої ланки і практично 34 тисячі медпрацівників звільнилися.

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що станом на 1 січня 2021 року в Україні не вистачає 33 тисячі 707 лікарів і більше 35 тисяч фахівців середнього медичного персоналу.

І тим не менш, в країні продовжують масово звільняти лікарів через "реформи Супрун". Це пов'язано з ліквідацією медичних установ. З квітня 2020 року подало заяву на звільнення більше 5 тисяч медиків спеціалізованих галузей, при цьому нових лікарів прийшло трохи більше тисячі.


Дані Центру Разумкова / скріншот

Експерти Центру Разумкова відзначили, що деяка частина звільнених фахівців знайшла притулок на території Польщі. У цьому їм посприяло ще й недавнє скасування "ковидного акту", який передбачав обов'язково підтвердження дипломів українських і білоруських лікарів.

У Польщі українським фахівцям, які займаються хворими коронавірусом, пропонують зарплату 12-15 тисяч злотих (з урахуванням всіх надбавок), а це близько 100 тисяч гривень. Водночас на території України медики отримують від 23,5 до 6 тисяч гривень.

За матеріалами: Знай.uа 
Добавлено: 23-03-2021, 15:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх