Україна уклала контракт на вакцини з Pfizer

Країна отримає 10 мільйонів доз вакцини Pfizer. Відповідний контракт уже підписано, перші партії повинні почати надходити в найближчі місяці. USAID надасть Україні і холодильники для зберігання вакцини Pfizer

Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини проти COVID-19. Про це у вівторок, 6 квітня, повідомила прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що про це в лютому домовлялися президент Володимир Зеленський і головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла.

"Сьогодні дуже важливий день для України і для українського народу - ми сьогодні нарешті підписали важливий контракт з компанією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою - у мене з ним була розмова 8 лютого - він пообіцяв, що зробить все можливе і неможливе. І зробив це", - сказав Зеленський.

USAID допоможе Україні підготуватися до отримання вакцини Pfizer

В ОП повідомили, що безпосередньо переговорним процесом щодо поставок препарату в Україну за дорученням президента займався керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він зазначив, що співпраця з американськими фармацевтичними компаніями буде продовжуватися і розширюватися.

Своєю чергою, в Міністерстві охорони здоров'я підтвердили, що уклали рамковий договір з компанією Pfizer про постачання в Україну 10 млн доз вакцин, повідомляє прес-служба відомства.

Відзначається, що всі ці вакцини повинні бути поставлені протягом 2021 року. А надходження перших партій очікується в найближчі місяці.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, перемовини тривали кілька місяців. Очікується, що перші партії вакцини будуть поставлені до України найближчими місяцями, а всі 10 млн доз – протягом 2021 року. 

У скільки саме обійдеться Україні доза вакцини невідомо, також не ясно, яким чином буде транспортуватись вакцина, оскільки її перевезення вимагає особливих умов та спеціальних холодильників. 

Знати більше: COVID-19 в Україні та в світі – динаміка пандемії в інфографіці УП

Щеплювати проти COVID-19 точно будуть, питання – коли, кого і чим. Усе про вакцинацію в Україні

Нагадаємо
  • Вакцина Pfizer – це так звана "генетична" вакцина, яка містить генетичні інструкції, щоб допомогти нашому імунітету захиститись від COVID-19. Раніше у в компанії заявляли, що їх вакцину треба зберігати та перевозити при температурі від -80°C  до -60 °C.
  • Саме умови зберігання та транспортування вакцини Pfizer викликали занепокоєння у багатьох держав, які замовляли цей препарат для щеплення своїх громадян. 
  • Вакцина ефективна на 95%. Тобто вона на 95% знижує кількість симптоматичних випадків COVID-19 у людей.
  • Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину Pfizer проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Раніше повідомлялося, що найближчим часом в рамках механізму COVAX Україна повинна отримати 117 тисяч доз Pfizer, а ще мільйон - до липня.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов запевнив, що до кінця року вакцинують 60% українців.

Добавлено: 7-04-2021, 08:00
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх