Основні висновки за підсумками заяв Ердогана і Зеленського

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зазначив, що його держава підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Президент України Володимир Зеленський відвідав з робочим візитом Турецьку Республіку. Які головні висновки можна зробити за підсумками офіційних заяв? Чому Ердоган уникав згадки Росії як агресора? Які перспективи участі Туреччини в Кримській платформі?

З цими питаннями порталу "Коментарі" допомогли розібратися експерти. Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса зазначає: "Як я і припускав, візит Володимира Зеленського мав скоріше політичний і символічний сенс. У підсумку Україна вкотре отримала запевнення від Анкари в підтримці її позиції по Криму і Донбасу, що стало важливою частиною політичної риторики президента Зеленського на тлі ескалації з Росією". Також Ілія Куса звертає увагу на те, що був підписаний договір про будівництво житла для кримських татар у Херсонській області, що вже давно просуває Туреччина, яка прагне посилити підтримку кримських татар в Україні.

"Я не бачу ніяких підводних каменів щодо того, чому Ердоган не вживав те чи інше слово. Можливо, він не хотів надто вже відверто займати антиросійську позицію, а, можливо, ми просто з цього робимо проблему там, де її насправді немає. Анкара заявила, що не визнає анексію Криму і не визнає її, — акцентує експерт. — Для оцінки ж перспектив участі Туреччини в Кримській платформі насамперед необхідно зрозуміти, що з себе представлятиме Кримська платформа".

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос оцінює перспективи участі Туреччини в Кримській платформі як досить високі.

"Ердоган використовує цю можливість, щоб провести діалог з іншими лідерами, які стануть учасниками Кримської платформи. А там, я думаю, будуть і США, і майже всі європейські лідери. Ну і тема Криму, кримських татар є важливою для керівництва Туреччини. Тому Ердоган демонструватиме високу зацікавленість", — вважає Ігор Семиволос.

Те, що президент Туреччини відкрито не говорить про російську агресію, на думку експерта, пов'язано з тим, що в офіційних Анкари і Москви свій порядок денний, свої відносини. І економічні, і не тільки. Є як зближуючі моменти, так і конфронтаційні, як те ж протистояння в Сирії, в Нагірному Карабасі.

"Головне, що ми почули, — запевнення з боку турецького керівництва в підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, рішучість наших країн до поглиблення стратегічного партнерства; підкреслення, що нинішня криза має вирішуватися мирними дипломатичними засобами на основі територіальної цілісності України. Ну, а поглиблення військово-технічного співробітництва між Україною і Туреччиною на тлі небезпеки повномасштабного російського вторгнення — це така собі езопова мова. Туреччина дає зрозуміти, на чиєму вона боці, а також, хто саме "розгойдує" ситуацію", — резюмує Ігор Семиволос.

Нагадаємо, Зеленський обговорив з головою Військового комітету НАТО ситуацію на Донбасі 

За матеріалами: Comments.ua

Добавлено: 12-04-2021, 07:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх