Опозиціонер Гудков розповів, як його змусили втекти з Росії в Україну

Російський опозиціонер Дмитро Гудков, який втік в Україну, заявив, що влада РФ тиснула на його родичів і тим самим змусила його залишити країну.


Про це він сказав в ефірі телеканалу Україна 24.

«Мене не відпустили. Мене видавили. І, напевно, за якихось обставинах я б залишився, але вони взяли в заручниці мою тітку, 60-річну жінку, яка постраждала разом зі мною. Тобто нас заарештували разом, по нам працювали 120 співробітників, я не жартую», — зазначив Гудков.

Він розповів, що у 2015 році його батьки орендували у міста 120 метрів підвалу та відремонтували його. Потім міська влада підняла ціну на оренду і у батьків утворилася заборгованість у 10 тисяч доларів і підвал віддали назад місту.

«І ось наближаються вибори в Держдуму, і вони, очевидно, починають працювати по всіх кандидатах. У мене були шанси виграти, і вони вирішили піти за найжорсткішим сценарієм», — повідомив Гудков.

За словами політика, його разом з тіткою посадили в СІЗО з жахливими умовами.

«Взяли в заручниці тітку, якимось чином мене приплели до цієї справи, нас двох заарештували і посадили у найжорсткіший СІЗО, це навіть ІТТ, де ти просто сидиш, у тебе дірка в підлозі, два ліжка. Для того щоб всіх залякати, вони провели 13 обшуків, на кожен обшук приходили від 8 до 12 осіб, люди з автоматами. до мене в село під Москвою приїхали 30 осіб. І це справа про несплату якоїсь невеликої суми в рамках бізнесу», — сказав він.

Гудков розповів, що місяць тому зустрічався з високопоставленою людиною, яка сказала, що «будуть рити на родичів».

«І тут спливає тітка, яка взагалі не має ніякого відношення до політики. Її тримали дві доби в тих умовах. Нам надійшли погрози, що будуть працювати по моєму брату, якого я сьогодні теж вивіз. Залишилися дружина і маленька дитина, але я не думаю, що вони вже опустяться до такого, щоб ними займатися. Я заявляю, що поки тимчасово виїхав для того, щоб мінімізувати ризики для моїх родичів. Сподіваюся, що до виборів вони (влада — ред.) зменшать свої апетити», — додав він.

1 червня Дмитра Гудкова затримали за підозрою в заподіянні майнової шкоди шляхом обману та зловживання довірою, а в його родині провели обшуки. Справу порушили через несплату боргу за договором оренди нежитлового приміщення, укладеного з мерією Москви. Опозиціонер свою провину заперечує. Через два дні його відпустили.

У липні 2019 до Гудкова вже приходили з обшуками. Вважалося, що такі дії силовиків були пов’язані з акцією на підтримку незалежних кандидатів в Мосміськдуму.

У березні 2014 го в Держдумі РФ відбулося голосування про незаконне приєднання Криму до Росії. Тоді проти проголосували Ілля Пономарьов, Дмитро Гудков, Валерій Зубов і Сергій Петров. За словами Гудкова, він не сприймає методи, якими Крим приєднався до Росії, а також ціну, в яку це приєднання, на його думку, обійдеться Росії.

За матеріалами: НВ
Добавлено: 7-06-2021, 15:00
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх