Для чого отримувати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і чим воно відрізняється від COVID-паспорту (ВІДЕО)

У МОЗ пояснили різницю між свідоцтвом про вакцинацію і ковідним сертифікатом (Фото: Covid-19 vaccination via Flickr)

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, чим Міжнародне свідоцтво про вакцинацію відрізняється від COVID-сертифікату (COVID-паспорту або зеленого сертифікату).

Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, люди, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — документ про зроблені щеплення, що відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.

Свідоцтво відрізняється від ковідного сертифікату (й ого також називають ковідний паспорт або зелений сертифікат) — це документ, який розробляють в Україні з урахуванням вимог Євросоюзу і планують запустити з 1 липня 2021 року.

Як пояснили в Міністерстві охорони здоров’я, Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:
 • вже затверджено — його можна отримати після завершення циклу імунізації від COVID-19;
 • показує, що людина повністю вакцинована від COVID-19;
 • отримується лише в паперовому вигляді;
 • видається в будь-якому медзакладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я;
 • буде використовуватись для перетину державного кордону країн, які визнаватимуть свідоцтво.
COVID-сертифікат:
 • розробляють в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС і Smart Vaccination Certificate ВООЗ, його планують запустити в липні;
 • міститиме інформацію не лише про вакцинацію, а й про негативний результат ПЛР-тестів або перенесеної COVID-19;
 • буде видаватись і в електронному, і в паперовому вигляді і містити QR-код;
 • в електронному вигляді сертифікат можна буде отримати через застосунок держпослуг Дія, а в паперовому — в закладах охорони здоров’я;
 • планується, що буде дві версії сертифікату: внутрішній — для використання в Україні та зовнішній — для виїзду за кордон;
 • міжнародні вимоги до сертифікату ще не затверджено, тому його формат можуть змінювати, щоб він відповідав вимогам ЄС і ВООЗ.
Станом на 6 червня, в Україні 1 241 006 осіб отримали першу дозу вакцини, 147 118 осіб — дві дози.

МОЗ паралельно з мобільними бригадами і пунктами щеплень запустило на вихідних центри вакцинації. Там щеплення роблять усім, хто записався в лист очікування в застосунку Дія.

29−30 травня перші центри масової вакцинації відкрились у Києві, Львові та Одесі. 6 червня їх запустили ще в семи містах. Зокрема в Києві в суботу та неділю, 5−6 червня, в пункті вакцинації щеплення робили і тим, хто отримав запрошення на вакцинацію, і тим, хто зареєструвався в застосунку Дія, але запрошення не дочекався.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко казав, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації препаратом CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Як отримати вакцину в МВЦ? Розповідає і показує кореспондент НВ

Добавлено: 8-06-2021, 09:45
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх