Суддю Верховного Суду позбавили доплат і зробили догану за затягування розгляду справи Гонгадзе

Суддю Верховного Суду позбавили доплат і зробили догану за затягування розгляду справи Гонгадзе 

Суддя Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду Голубицький Станіслав рішенням Вищої ради правосуддя не отримуватиме доплати до окладу протягом трьох місяців і отримав догану через затягування справи про вбивство Георгія Гонгадзе. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на акт Вищої ради правосуддя.

Згідно з документом, скаргу в ВРП направила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Звернулася вона до ВРП після того, як в грудні 2020 року Комітет міністрів Ради Європи закликав владу України якомога швидше завершити розгляд справи Гонгадзе, який триває четвертий рік.

Денисова стверджувала, що суддя у справі не виконує обов'язки щодо своєчасного розгляду справи. Закон передбачає, що це повинно бути зроблено «в розумний термін». ВРП погодилася, що в справі Гонгадзе цього принципу не дотрималися.

Справу розглядали в Верховному суді з 2016 року. Але завершити розгляд до реформи у 2017 році не змогли. Тоді, згідно із законом, процес почався заново. Крім того, в реформованому Верховному Суді деякий час не могли взятися за справу через відсутність у працівників допуску до держтаємниці. Йдеться про те, що деякі матеріали по справі мають такий гриф.

У колегію під головуванням Глибоцького справа потрапила в 2018 році. З тих пір засідання призначалися всього 21 раз.

Однак протягом 2018-2021 років у суду виникали проблеми з вивченням деяких матеріалів через гриф «Таємно». Крім того, адвокати другого потерпілого у справі, Олексій Подільського, і засудженого Олексія Пукача неодноразово подавали клопотання про ознайомлення з матеріалами, доповнювали свої скарги на вирок, скаржилися на дії суду і заявляли йому відвід.

Пукач же подавав прохання про звільнення з-під варти і навіть відмовлявся від скарг своїх адвокатів.

Серед інших причин відкладення розгляду у ВР також називали «порушення учасниками порядку», перешкоджання з боку потерпілого Подольського, його неповагу до суду і невиконання розпоряджень головуючого, карантинні обмеження. Один з представників Подільського, нардеп Олександр Дубинський, кілька разів також просив відкласти засідання через те, що вони збігалися із засіданнями парламенту.

Суд пішов до нарадчої кімнати 17 червня 2021, а проголосив своє остаточне рішення 2 липня. Таким чином, справу розглядали більше трьох років після визначення складу колегії. В цілому ж матеріали перебували в Верховному Суді більше 5 років.

При цьому в ВРП теж звернули увагу, що процес затягували, зокрема, адвокати Пукача. Однак суддя Голубицький цьому не завадив.

ВРП врахувала, що голова суду дав на Глибоцького позитивну характеристику, а сам суддя не мав раніше дисциплінарних покарань.Такім чином, суддю вирішили притягнути до дисциплінарної відповідальності і винести йому догану. Йдеться також про позбавлення права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

У той же час, рішення може бути оскаржене.

Зараз посадовий оклад судді ВС становить приблизно 197 тисяч гривень. Голубицький отримав у лютому 221,7 тисячі, в березні - 115 тисяч, в квітні - 164,4 тисячі, в травні - 221,7 тисячі, в червні - 886,5 тисячі.

Нагадаємо, що після остаточного рішення Верховного суду України про засудження до довічного ув'язнення Олексія Пукача США звернулися до генерального прокурора Ірині Венедиктової стосовно справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

"Ми закликаємо генерального прокурора забезпечити повне розслідування цього злочину і притягнення підбурювачів до відповідальності. Протягом більше двадцяти років справа Гонгадзе була показником ефективності системи правосуддя в Україні", - йдеться в повідомленні.

ПО МАТЕРIАЛАМ: УКРАЇНСЬКА ПРАВДА
Добавлено: 5-08-2021, 16:20
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх