Україна на Олімпійських іграх здобула 19 медалей

В Токіо завершилися змагання Ігор ХХХІІ Олімпіади, які тривали на спортивних аренах з 23 липня по 8 серпня. Українські спортсмени на них здобули 19 медалей.

Джерело: медальний залік Олімпіади, повідомлення Національного олімпійського комітету України

Деталі: Україна офіційно посіла 44 місце серед 206 країн-учасниць, й стала 16-тою за загальною кількістю здобутих нагород.

153 спортсмена, які вийшли на старт, вибороли 19 олімпійських медалей (1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових) для України.

Ще 23 українця зупинились буквально в кроці від п'єдесталу, посівши 4-6 місця у фінальних змаганнях.

У НОК констатують, що українці суттєво перевершили результат Ріо-де-Жанейро-2016, коли було здобуто 11 олімпійських медалей (2 золоті, 4 срібних та 5 бронзових нагород), незважаючи на те, що команда була представлена більшою кількістю атлетів (206).

Українські медалісти Ігор ХХХІІ Олімпіади:

"Золото"

— Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг)

"Срібло"

— Михайло Романчук (плавання, 1500 м вільним стилем)

— Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, 67 кг)

— Анжеліка Терлюга (карате, до 55 кг)

— Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (веслування на байдарках і каное, каное-двійка, 500 м)

— Олександр Хижняк (бокс, до 75 кг)

— Олена Старікова (велоспорт-трек, спринт)

"Бронза"

— Дар’я Білодід (дзюдо, 48 кг)

— Ігор Рейзлін (фехтування, шпага)

— Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба, мікст)

— Михайло Романчук (плавання, 800 метрів вільним стилем)

— Еліна Світоліна (теніс)

— Алла Черкасова (жіноча боротьба, 68 кг)

— Ірина Коляденко (жіноча боротьба, 62 кг)

— Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует)

— Людмила Лузан (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м)

— Станіслав Горуна (карате, до 75 кг)

— Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно (артистичне плавання, група)

— Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту).

Водночас медальний залік Олімпіади-2020 в Токіо очолила збірна США. У Сполучених Штатів 39 золотих, 41 срібних та 33 бронзові нагороди. Китай йде другим (38-32-18). На третьому місці — Японія (27-14-17).

На церемонії закриття Олімпіади прапор України нестиме дворазова призерка ігор у Токіо, веслувальниця Людмила Лузан.

Нагадаємо:

Українська правда прогнозувала, що нашим спортсменам вдасться завоювати 20 олімпійських медалей у Токіо.

За матеріалами: Українська правда
Добавлено: 9-08-2021, 10:00