Повернення до мажоритарки – це крок назад — Айвазовська

«Суспільство мусить розуміти, що безпосередньо відповідальне за те, хто приходить до влади. Однак усе це трансформація на роки. А такі ініціативи політиків, які озвучив Арахамія (повернення до гібридної мажоритарно-пропорційної виборчої системи, — ред,), — ще один крок назад, який не має нічого спільного з демократичним процесом», — зазначає Айвазовська.
За її словами жодна система державного управління в Україні не зможе стати ефективною, допоки, насамперед, не вибудується базова конкуренція серед самостійних демократичних партій, адже в сучасних умовах вони, здебільшого, функціонують за рахунок великих бізнес-груп або тіньових ресурсів.
«Зараз потрібно робити основний упор на те, щоб широким спектром експертних і політичних груп працювати над створенням умов для конкуренції всередині самих партій. … В нас „хакають“ будь-які механізми, і тому важливо, щоб усі складові системи запрацювали одночасно», — вважає експертка.
Першим із обов’язкових пунктів для змін є державне фінансування, системність якого через пандемію запрацювала заледве на половину.
Другий — це професіоналізація політичного і державного управління.
«В державі, де політика сприймається як професія (а не випадковість чи бізнес-інвестиція), мають функціонувати шкільне та студентське самоврядування плюс якісна освіта політичного спектра. Те ж саме стосується державного управління. Це не може бути номінальний диплом якоїсь академії при президентові, а має бути повноцінна освіта», — наголошує вона.
І третій важливий момент- суспільний запит на якісну політику, якого в Україні на разі майже немає.
Читайте також: Стефанчук обіцяє не підписувати звернення до КСУ щодо перенесення парламентських виборів
Більше про те, чому в української влади міняється обличчя, а не суть, та чому ми завжди доходимо до кризової точки взаємодії із нею читайте в інтерв’ю Інни Ведернікової із Ольгою Айвазовською для ZN.UA «В Україні не сформувалася незворотність демократичного процесу».
ПО МАТЕРIАЛАМ: ZN.UA