Рак нирки. Причини розвитку онкології

Злоякісна пухлина в тканинах та накопичувальній системі – це рак нирки. Новоутворення може розвиватись в одному або обидвох парних органах. Спочатку воно має невеликий розмір, але при відсутності своєчасного лікування поступово збільшується та навіть розповсюджується на інші органи (дає метастази). Це підкреслює важливість своєчасної діагностики.


Рак нирки за статистикою частіше розвивається у чоловіків, ніж жінок. Серед факторів ризику виділяють:


  • куріння, канцерогенні речовини з тютюну шкідливо впливають на нирки;

  • пошкодження паренхіми нирки через старіння організму

  • патологічні клітинні зміни при наявності цукрового діабету;

  • хронічні інфекційні процеси органів сечовидільної системи;

  • отримання механічних травм нирки;

  • ведення малорухливого способу життя.


Достеменно не визначено, через що розвивається онкологія нирки. Шкідливий вплив чинників має комплексний характер, що призводить до злоякісних перетворень в тканинах ниркової паренхіми.

Симптоматичні прояви раку нирки


Онкологія нирки розвивається поступово та може формуватись поступово на ранніх стадіях. Першими дзвіночками, при яких варто звернутись до лікаря, стають наступні симптоми:


  1. випорожнення сечового міхура супроводжується болем та появою крові в сечі;

  2. набряклість обличчя та підвищене потовиділення;

  3. біль, який віддає в область попереку;

  4. різка втрата ваги та погіршення апетиту.


Інтенсивність симптомів з часом стає більшою, адже пухлина росте в розмірах та все більше надавлює на ниркові структури. Людина втрачає вагу без видимих причин, у неї суттєво знижується працездатність та погіршується настрій. За таких обставин необхідно пройти комплексне обстеження в уролога. Для діагностики призначають УЗД нирки, МРТ, урографію, інші методики за необхідністю.

Способи лікування раку нирки


Щоб зберегти пацієнту життя злоякісно змінені тканини слід видалити. На ранніх етапах проводиться лапароскопічна резекція частини нирки через невеликі проколи на черевній стінці. В таких випадках зберігається функціональність нирки. Але в складних ситуаціях можлива нефректомія – повне видалення ураженої нирки.

Хірургічні втручання при онкології нирки проводять лапароскопічним методом. Це дає можливість прискорити відновлення, зменшити втрату крові та не травмувати тканини. Великі пухлини спочатку піддаються медикаментозній або променевій терапії, щоб довести їх до операбельного розміру.

Маленькі пухлини можна видалити зі збереженням нирки. Доцільно проходити щорічні профілактичні обстеження з УЗД нирки (навіть якщо немає неприємних симптомів). Це дозволяє виявити утворення будь-яких розмірів на ранніх стадіях та призначити ефективне лікування.


Джерело: сайт bilyak.com.ua.
Добавлено: 30-07-2024, 15:00
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх