NASA запускає на Марсі вертоліт, який прибув із Землі. Трансляція

Початок трансляції заплановано на 6.15 за північноамериканським східним часом (13.15 у Києві).

Перший політ переносили через збій у бортовому комп'ютері.


Контекст:
  • Вертоліт 4 квітня опустили на поверхню Марса із планетохода Perseverance. Ingenuity масою 1,8 кг має піднятися на висоту три метри та провести в повітрі приблизно 30 секунд. Апарат перебуває в кратері Езеро.
  • Спочатку вертоліт Ingenuity мав здійснити політ на Марсі 11 квітня. Однак за день до місії вирішили перенести політ на 14 квітня, оскільки під час спроби перевести бортовий комп'ютер із передпольотного режиму в польотний стався збій. Пізніше політ перенесли ще раз.
  • Марсохід NASA Perseverance ("Наполегливість") покинув Землю 30 липня 2020 року. 18 лютого він успішно сів на поверхню Марса. Апарат вже надіслав на Землю фотографії Червоної планети, зокрема кольорові, і аудіозаписи з поверхні планети.
  • Головною метою місії Perseverance на Марсі є астробіологія, зокрема пошук ознак давнього мікробного життя. Марсохід досліджуватиме геологію планети та клімат, прокладе шлях для дослідження Червоної планети людьми і стане першою місією зі збору та зберігання марсіанських каменів і реголіту (битих каменів і пилу).

За матеріалами: Гордон
Добавлено: 19-04-2021, 14:31
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх