Окупанти розмістили в приміщенні 4-го енергоблока ЗАЕС військову техніку та вибухівку – Держатомрегулювання

Російські терористи розмістили військову техніку, зброю та вибухівку у приміщенні турбінного відділення енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС».

Про це повідомили у Державній інспекції ядерного регулювання України.

Про факт розміщення окупантами вибухонебезпечних предметів біля енергоблока стало відомо 2 травня 2023 року під час щотижневої наради з питань комунікації між кризовим центром (IEC) МАГАТЕ та Держатомрегулювання щодо діяльності місії МАГАТЕ на майданчику Запорізької АЕС.

Представники Державної інспекції з ядерного регулювання закликають міжнародну спільноту до рішучої відповіді та до застосування жорстких санкцій стосовно підприємств атомної галузі рф та афілійованих із ними осіб.

«Нові злочинні дії російських окупантів – черговий крок, який завдає значної шкоди ядерній та радіаційній безпеці ядерних установок, що є на промисловому майданчику Запорізької АЕС. Неадекватні рішення та дії російських військових наражають на небезпеку як персонал атомної станції, так і жителів прилеглих населених пунктів. Вкотре наголошуємо, що у разі виникнення аварійної ситуації на ЗАЕС із потенційно можливим виходом радіоактивних речовин у навколишнє середовище, наслідки відчує не лише Україна – вони матимуть транскордонний характер», – йдеться у повідомлені.
Добавлено: 4-05-2023, 10:18
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх