Підрив Каховської ГЕС: яка ситуація з водопостачанням у Запорізькій області

Підрив Каховської ГЕС / Скріншот з відео Володимира Зеленського

6 червня 2023 року о 3-й ранку росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Станом на 9:00 ситуація з водопостачанням у Запорізькій області контрольована.

Про це сьогодні на спеціальному брифінгу розповів директор Департаменту цивільного захисту населення ЗОВА Андрій Булавінов, передає Panoptikon.

За його словами, ситуація в регіоні напружена, проте контрольована. Загрози затоплення для області немає. Така ж ситуація і з постачанням питної води.

"Водозбір по Запорізькій області в нас знаходиться у верхньому б'єфі Дніпра. Для мешканців Запоріжжя немає загрози щодо забезпечення водою. До вчорашнього дня в межах Запоріжжя був максимальний рівень води як в верхньому, так і нижньому б'єфі. Запаси води є, - сказав Булавінов.

Зазначається, що потенційні проблеми з водозабезпеченням можуть виникнути лише в одній з сільських громад регіону. Зокрема мова йде про село Біленьке, де проживає близько 500 людей. Однак, за словами посадовця, вони мають запасні ємності для води на випадок погіршення ситуації.

Підрив Каховської ГЕС: яка ситуація з водопостачанням у Запорізькій області

Фото: Panoptikon

Щодо режиму роботи Дніпровської ГЕС він зазначив, що вона вирівнює рівень води. Каскад ГЕС регулює свої водоскиди.

Під час брифінгу представник Запорізької ОВА також повідомив, що рівень води у ставках-охолоджувачах Запорізької АЕС наразі є достатнім.

"В ЗОВА розроблені плани на випадок надзвичайних ситуацій при затопленні, а також при аварії на ЗАЕС", - додав він.

Раніше ми писали, що станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб Запорізької АЕС.
Анастасія Чобліна
Добавлено: 6-06-2023, 09:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх