Троє захисників Запорізької області повернулися додому внаслідок обміну полоненими

Під час вчорашнього обміну полонених додому вдалось повернути і трьох захисників Запорізької області. Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.

31 травня повернулися до України 75 людей. Серед визволених Оборонців — 70 чоловіків і пʼятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу. Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

«Повернути на рідну землю вдалося 19 Захисників острова Зміїний, 14 військовослужбовців, які охороняли ЧАЕС, а також десять Оборонців Маріуполя. Додому повертаються українці, захоплені в полон на Харківському, Київському, Херсонському, Донецькому, Луганському, Запорізькому та Сумському напрямках», – йдеться в повідомленні.

Серед визволених українок — слідча з Маріуполя Мар’яна Чечелюк, яку два роки тримали в полоні. 1 травня 2022 року Марʼяну та її молодшу сестеру Аліну Чечелюк разом із сотнями маріупольців евакуювали з комбінату «Азовсталь», де вони рятувалися від обстрілів російських військових, гуманітарним коридором. Представники ООН та Червоного Хреста запевняли, що вивезуть Марʼяну та Аліну до Запоріжжя, але вони опинилися у селищі Безіменне на фільтрації. Молодшу доньку родині вдалося визволити. Про це написало Дівоче медіа.

Як повідомляється, попередньо відомо, що Мар’яну два місяці тримали в Донецьку в окремій камері, згодом перевезли до Оленівки, а потім — до Таганрога. Дівчина телефонувала батькам лише раз, запитавши, що із сестрою. Рідні вважають, що російські військові шантажували її Аліною. За 13 місяців полону Мар’яни ані ООН, ані Червоний Хрест не поцікавилися долею дівчини.

Фото: Координаційний штаб
військові, полонений, Україна, захист, люди
Добавлено: 1-06-2024, 14:26
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх