Пацієнтка запорізької лікарні стала донором органів для трьох людей

20 червня у Запорізькій обласній клінічній лікарні провели операцію з трансплантації серця, а також забір нирок у тієї ж пацієнтки.

Як зазначається, родичі пацієнтки ЗОКЛ, якій констатували смерть мозку, надали згоду на пересадку її органів – серця і нирок – іншим людям.

Операцію з трансплантації серця провів відомий український кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. Він розповів, що донорське серце отримає чоловік, який страждав від невиліковної вади цього органу. Лікар відзначив, що Запоріжжя давно стало одним з трансплантологічних центрів України, зокрема саме в нашому місті відбулася перша в країні трансплантація печінки.

Директор Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка повідомив, що з 1992 року у медзакладі було проведено більше 600 пересадок нирок, 4 пересадки серця і 18 трансплантацій печінки. В ЗОКЛ планують здійснити й пересадку двох нирок, отриманих від тієї ж пацієнтки.

«Сьогодні в нас дійсно знакова, унікальна подія. Це той випадок, коли смерть принесла життя людям. У такі моменти особливо усвідомлюєш справжню цінність людського життя та силу людського духу! Дякую за цей благородний вчинок», – зазначив голова Запорізької ОДА Іван Федоров.
Добавлено: 21-06-2024, 18:35
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх