Сьогодні Україна виходить із посиленого карантину: Що забороняється (ІНФОГРАФІКА)

Опубликовано: 25.01.2021, 07:45

Замість локдауну в Україні починають діяти карантинні обмеження та заборони "помаранчевої" зони. 
"Вдалося стабілізувати ситуацію".  Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що на початку грудня пацієнтів із підтвердженим COVID-19 або підозрою було приблизно 29 тис., а сьогодні – 18 651 особа
 
 
Що заборонено:
 • Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.
 • Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.
 • Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.
 • Проведення масових культурних (зокрема концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади).
 • Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.
 • Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж наявна кількість сидячих місць (крім метро).
 • Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.
 • Розміщення в закладах харчування понад 4 повнолітні особи за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.
 • Робота суб'єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.
 • Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
 • Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
 • Робота закладів громадського харчування від 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.
 • Перебування в громадському транспорті та у громадських будинках і спорудах без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.
 • Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.
 • Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).
 • Відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
 • Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу освіти.
 • Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).
 • Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше від однієї особи на 20 квадратних метрів.
 • Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
 • Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
 • Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше). 
 
 
Завдяки посиленим карантинним обмеженням із 8-го до 24 січня вдалося стабілізувати ситуацію з епідемією COVID-19. Про це 24 січня повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.
 
"Спільно нам вдалося стабілізувати ситуацію й розвантажити нашу медичну систему та медпрацівників. Якщо на початок грудня показник пацієнтів із підтвердженим COVID-19 або підозрою становив приблизно 29 000, то на сьогодні цифра складає 18 651 людину", – заявив Степанов.
 
Він зазначив, що із 25 січня в Україні припиняють діяти обмеження посиленого карантину.
 
"Хочу подякувати всім, хто дотримувавсь обмежень. Окремо завдячую підприємцям, які обрали шлях чесно виконувати протиепідемічні рекомендації та карантинні вимоги і завдяки цьому врятували чималу кількість людей від зараження", – додав міністр.
 
Він опублікував інфографіку з обмеженнями, які діятимуть.
 
 
 
Із 25 січня після завершення "карантину зимових канікул" в Україні діятимуть обмеження, які були в грудні 2020 року. Про це у Facebook 23 січня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
 
Дозволено роботу з дотриманням карантинних вимог від 25 січня 2021 року:
 • готелів;
 • реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю;
 • санаторно-курортних закладів.
 • У закладах, роботу яких дозволено, працівники та відвідувачі повинні бути в масках чи інших засобах індивідуального захисту. Повинне бути нанесене маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра.
 
Вимоги до роботи спеціальних закладів від 25 січня 2021 року:
 • Заборонене відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
 • Заборонене відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше). 
 
Вимоги до проведення релігійних заходів в Україні від 25 січня 2021 року:
 • Проведення релігійних заходів у приміщенні дозволене за умови присутності не більше однієї особи на 5 кв. метрів.
 • Проведення релігійних заходів на відкритому повітрі дозволене за умови дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми. 
 
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Від початку епідемії в Україні коронавірус підтвердили у 1 191 812 осіб, 947 514 хворих одужали, 21 861 – помер.
 
Із 8-го до 24 січня через спалах коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні діє "карантин зимових канікул". У цей період заборонено роботу закладів громадського харчування, торгових центрів, спортзалів, непродовольчих ринків, закладів освіти (крім дитсадків).
 

За матеріалами: Гордон

Новости по теме:
На Буковині посилюють карантин: що забороняється (ІНФОГРАФІКА)
Україна повертається до адаптивного карантину – Кабмін визначився з датою (ІНФОГРАФІКА)
Кабмін дозволив проводити масові заходи з дотриманням карантинних заходів
Україна за сприйняттям корупції піднялася на 3 пункти і посіла найвищу за весь час позицію (ІНФОГРАФІКА)
В Україні розширилася "Червона" зона: як діє посилений карантин
Навчання після карантину: у Запорізькій області не відкрилось багато шкіл


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

05.03.2021, 08:19
COVID-19: за добу захворіло 168, померли 13 людей
05.03.2021, 08:17
В Бердянске минировали отделения банка
05.03.2021, 07:05
У Запоріжжі поліцейські вилучили у містянина револьвер та гранату
04.03.2021, 18:04
Появилась надежда на снятие всех проблемных вопросов по каолиновому карьеру Беляевского комбината
01.03.2021, 16:36
Запоріжці на 5 годин залишаться без тролейбусів на Правий берег
01.03.2021, 16:21
У Запоріжжя суд відпустив під особисте зобов'язання водія, що скоїв ДТП з 16 постраждалими

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире