Порошенко: "Трубу" віддав у власність Росії ще Кравчук 20 років тому, а нині вона у...(ВІДЕО)

Опубликовано: 11.06.2021, 09:30

в Коломойського і Сєчина – екс президент наголошує, що до 2014 року труба належала РФ.

 
Трубопровід "Самара – Західний напрямок" відійшов Росії ще за президентства Леоніда Кравчука під час розподілу майна колишнього СРСР, і тільки у 2014 році держава почала процес його повернення. Про це в інтерв’ю журналісту Валерію Калнишу нагадав п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко.
 
 
Політик сказав, що попри гучні заяви щодо санкцій РНБО, наразі держава Україна через суд повертатиме трубопровід, а користуються ним зараз структури олігарха Коломойського та близького до Путіна власника "Роснєфті" Сєчіна.     
 
"Я не думаю, що всі розуміють, що труба перебуває у власності Росії більш як 20 років. Бо ще під час каденції Леоніда Макаровича Кравчука відбувався розподіл майна: що йде Росії, а що йде Україні. І ця труба, відповідно до цього розподілу, за рішенням тодішнього президента Кравчука потрапила до Росії. І весь цей час була російською власністю. І лише у 2014 році під час нашої каденції було поставлене питання щодо її повернення в українську власність. Це відомо? Відомо. Журналісти про це знали? Знали", – зазначив Порошенко. 
Також лідер "ЄС" наголосив: "Безумовно, питання енергетичної безпеки були принциповими і ключовими для української влади тоді. Бо і в питаннях газу, і в питаннях вугілля, і в питаннях нафти Україна була в шаленій кризі. І тому цьому було присвячено декілька засідань Ради національної безпеки і оборони. Я буду коментувати документи. Тут є 4 рішення Ради національної безпеки і оборони. Рішення від 4 листопада 2014 року. Рішення від 6 травня 2015 року. І контроль виконання цих рішень. І в усіх 4 рішеннях зазначено, а в 2017 році було чітко наголошено: вжити всіх заходів для того, щоб трубу повернути в українську власність або утримати в українській власності".
 
"І я можу наголосити, що в нас на сьогодні український уряд відповідно до цих рішень пішов у суд і аж до Верховного Суду захищав українську власність. У нас є третя гілка влади. Судова система. І боротьба продовжувалася", – розповів лідер "ЄС". 
Окрім того, за словами п'ятого президента, з цього приводу Фонд держмайна звернувся до суду.
 
"Відповідно до цього і зараз, після гучних реляцій Зеленського – врешті-решт, санкції-не санкції, а Фонд держмайна вирішив піти до суду, і це – правильне рішення. Якщо є нововиявлені обставини, а вони зараз з’явилися у зв’язку з аналізом експертизи, мені вони невідомі, – ідіть в суд, і в умовах верховенства права доводьте", – зазначив Порошенко.
Також політик наголосив: "Але я не розумію, чому до рішення суду святкується перемога, коли трубу віддали в управління Коломойському і сумновідомому Лазорку, який ховався від правосуддя під час моєї каденції в Лондоні. І постачаючи нафту компанії "Роснефть" Сєчіна – правої руки і "гаманця" Путіна, який зараз займається цими поставками. В мене питання: це – про український інтерес?".
 
"Тому, повернете трубу – я буду це вітати. Буде в нас законне рішення – я буду це вітати. Але не брешіть, бо є відповідні урядові документи, документи РНБО, на яких стоїть підпис Порошенка, де позиція Порошенка чітко викладена", – зазначив п’ятий президент.
Як повідомлялось, Петро Порошенко спростував кілька заяв із розслідування журналістів програми "Бігус.інфо".
 
За матеріалами: 5.UA

Новости по теме:
Кравчук розповів про секретний документ РФ по Україні: "Показав Єльцин в 93-м,..." (ВІДЕО)
Кравчук про втрату в ООС: Росія не зупиниться
ТКГ: Росія не визнає себе стороною конфлікту на Донбасі – Гармаш (ВІДЕО)
Олена Зеленська розповіла, чи продає студія "Квартал 95" серіали Росії (ВІДЕО)
"Папа, буде війна?" - дитина злякалася, побачивши колону БТР армії РФ в Єйську (ВІДЕО)
Стало відомо, як Байден допоможе Україні в протистоянні з Путіним


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

23.06.2021, 13:45
Главврач Запорожской инфекционной больницы оспорил в суде свое отстранение
23.06.2021, 09:57
Украина в автомобильном смоге
23.06.2021, 08:10
У Кирилівці ледь не загинув чоловік, що купався у морі: врятували відпочивальники
23.06.2021, 07:40
На запорізькому курорті загубили дитину. Але швидко знайшли
23.06.2021, 07:11
У Запорізькій області створять "активні парки"
23.06.2021, 07:06
У Запоріжжі та області очікуються грози

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире