Росія позвалась проти України в ЄСПЛ: в чому звинувачує

Опубликовано: 22.07.2021, 11:15

Росія поскаржилася в ЄСПЛ на Україну: намагається перекласти відповідальність за злочини в Криму і Донбасі. Звинувачує в обстрілах своєї території, збитті "Боїнга" та ще по 8 статтях. У скарзі РФ знайшлося місце власникам російських паспортів в ОРДЛО. Обстріли житлових кварталів бойовиками укладачі скарги подають як «злочини проти російських громадян». 
 
В російській генпрокуратурі заявили, що скарга стосується 10 груп порушень, серед яких "загибель мирного населення, придушення свободи слова і водна блокада Криму"
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Генпрокуратуру РФ.
 
Як зазначають російські ЗМІ, - це перша в історії міждержавна скарга до Європейського суду з прав людини.
 
"Російська Федерація звернулася до Європейського Суду з прав людини з міждержавною скаргою проти України на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини і основних свобод", - заявили журналістам в Генпрокуратурі РФ.
 
У скарзі РФ відзначає, що влада України відповідальна "за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми, в тому числі мали місце на Майдані Незалежності в Києві і в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також в Донбасі в ході проведення так званої антитерористичної операції".
 
Москва також заявляє про "практику придушення свободи слова і переслідування інакомислячих шляхом заборони роботи ЗМІ та інтернет-платформ, переслідування журналістів (російських, українських та інших держав), політиків і пересічних громадян".
 
Читайте також: "Наші історичні території": Путін написав статтю про "єдність росіян та українців"
 
Крім того, РФ звинувачує Україну у блокуванні "Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Кримського півострова".
 
У скарзі також згадується про "політику дискримінації російськомовного населення, витіснення використання російської мови з громадської сфери, перш за все, зі сфери середньої та вищої освіти і системи обслуговування споживачів", політику дискримінації російських компаній і підприємців, загибель людей, заподіяння шкоди здоров'ю і знищення майна в внаслідок обстрілу Збройними силами України суміжній території РФ.
 
РФ також звертає увагу ЄСПЛ на позбавлення жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади. Також в скарзі йдеться про напади на дипломатичні, консульські та інші представництва РФ в країні.
 
"Скарга Російської Федерації містить докладний опис процесу неконституційної зміни влади на Україні і просування в українські державні органи націоналістичних сил, що стало основною причиною наступних масових порушень Конвенції (про права людини - ред.) і протоколів до неї", - заявили в Генпрокуратурі.
 
За матеріалами: Еспресо, ZN,UA

Новости по теме:
У Зеленського скаргу Росії до Євросуду назвали еталоном політичного цинізму
Чи змушували жителів ОРДЛО масово подавати заяви до ЄСПЛ проти України?
ЄСПЛ звинуватив Україну у численних порушеннях прав людини під час протестів на Майдані
Російський план з дискредитації України: організована подача тисяч заяв до ЄСПЛ (ФОТО++ВІДЕО)
"Ключ" до членства України в НАТО
Ядерну зброю України контролювали в Москві: Кравчук про чорну валізу (ВIДЕО)


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

30.07.2021, 11:00
Онлайн-репортаж с сессии Запорожского горсовета: продолжение противостояния мэра и депутатов (ФОТО)
30.07.2021, 09:36
У курортному Бердянську оперативники викрили серійного крадія
30.07.2021, 09:28
У Запоріжжі під час пожежі рятувальники евакуювали 35 людей
30.07.2021, 09:22
На Запоріжжі патрульна поліція нагадала, де контролює швидкість
30.07.2021, 09:13
На Запоріжжі у підозрюваного в квартирній крадіжці знайшли "арсенал": 900 патронів, пістолети та "інструменти" (ФОТО)
30.07.2021, 08:09
COVID-19: у Запорізькій області 44 нових та 2 летальних випадки за добу

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире