Скандал в "Слузі народу": ціла група депутатів на межі виключення

Опубліковано листування з партійного чату

Глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив депутатам президентської партії, що тих, хто не голосуватиме за програмний законопроект Зеленського про референдум, виключать з фракції. Про це повідомляє видання "Лівий берег".

На каналі опублікували скріншот з фракційного чату "слуг народу" з повідомленням Арахамія, де той офіційно попереджає якусь групу депутатів, яка "отримала команду не голосувати" за законопроект Президента України Володимира Зеленського, котрий він обіцяв прийняти у своїй програмі.


Арахамія повідомив, що ця ситуація є "вододілом", а щодо всіх, хто не проголосує за законопроект, буде поставлено питання виключення з фракції.

Відповідно до закону, на референдум можуть бути винесені:
  • затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції;
  • питання загальнодержавного значення;
  • питання про зміну території України;
  • питання про втрату чинності законом або його окремими положеннями.
Не можуть бути предметом референдуму питання, які:
  • суперечать Конституції і загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення її суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози нацбезпеці, розпалювання ворожнечі;
  • законопроєкти з питань бюджету, податків та амністії;
  • віднесені законодавством до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Сьогодні Верховна Рада має розглянути законопроект про народовладдя, який врегулює проведення всеукраїнських референдумів, а також законопроект про відповідальність за напади на журналістів. Законопроект про референдум розглядатимуть у другому читанні.

За фактом, це продовження земельної реформи, адже право продажу землі іноземцям можливо тільки після підняття даного питання на референдумі.

Народовладдя через всеукраїнські референдуми була однією з головних передвиборчих обіцянок Президента України Володимира Зеленського. Законопроект передбачає, що на референдумі може бути винесено тільки одне питання і відповіді "так" або "ні". Для того, щоб референдум відбувся, на ньому свої голоси повинні віддати  понад 50% виборців України.

Раніше "Коментарі" повідомляли, про що на засіданні фракції домовлялися "Слуги народу" і якою буде доля Дубінського, і Вітренка.

За матеріалами: Comments.ua
Добавлено: 26-01-2021, 12:30
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх