"Ми не можемо залишатися в залі очікування нескінченно": Зеленський закликав прийняти Україну в НАТО і ЄС

Він нагадав, що безпека Європи напряму залежить від безпеки нашої держави.

Напередодні переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном, які відбудуться за участі канцера Німеччини Ангели Меркель, президент України Володимир Зеленський зауважив - якщо  Європа дійсно вважає Україну "членом європейської сім'ї", то час діяти відповідно - прийняти її в ЄС. Про це він заявив під час інтерв'ю виданню Le Figarо. 

"У мене завжди були хороші відносини з Еммануелем Макроном, який підтримував мене під час президентських виборів. Але я вважаю, що європейська політика щодо України повинна бути на 100% чіткою. Якщо ЄС і Еммануель Макрон дійсно вважають нас членом європейської сім'ї, вони повинні діяти відповідно. Пора перестати говорити і почати приймати рішення", - сказав Зеленський. 

Президент України зауважив, що Макрон, Меркель, а також глава Євроради Шарль Мішель дуже допомогли нашій країні, сприявши введенню антиросійських санкцій. 

"Але обговорення повинно відбуватися і з питань безпеки. Безпека Європи залежить від безпеки України. Наша країна зазнала багатьох людських жертв. Ми не можемо залишатися в залі очікування ЄС і НАТО нескінченно. Україна давно заслужила вийти з неї. Прийшов час активізувати роботу, запросити нас приєднатися до ЄС і НАТО", - сказав Зеленський.

Він зауважив, що таке рішення позитивно оцінює українське суспільство, та висловив сподівання, що Франція також підтримає це прагнення. 

"Це не тільки було б справедливо, це також те, до чого закликають громадяни України. Франція - велика країна. Я сподіваюся, що вона підтримує ці прагнення. Якщо ми належимо до однієї сім'ї, ми повинні жити разом. Ми не можемо зустрічатися вічно, як вічні наречені, ми повинні узаконити наші стосунки, мати дітей, тобто, алегорично кажучи, передбачити спільне майбутнє", - резюмував глава держави.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в п'ятницю, 16 квітня, відвідає Францію, де зустрінеться з президентом країни Еммануелем Макроном. Візит пов'язаний з ростом напруженості в Україні через військові підкріплення РФ на її кордонах. Президенти двох країн зустрінуться під час робочого обіду в Єлисейському палаці.

Відзначимо, за даними джерела ZN.UA, сторони проведуть повноцінні переговори в форматі N3 за участю Зеленського, Макрона і Меркель.

"Ці переговори в форматі тріо показують, що розмови, що нібито Путін говоритиме про Україну без України, не відповідає дійсності. Мета Путіна - розколоти нормандський формат. Ці переговори в відеоформаті є свідченням підтримки України з боку Франції та Німеччини", - заявило наше джерело.
Добавлено: 16-04-2021, 11:15
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх