Відтепер в Україні можна оформити лише електронний лікарняний: як це зробити

Дані вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я. Паперові лікарняні з 1 жовтня видавати вже не будуть, але ті, які видали до цієї дати, ще будуть дійсними.

Як отримати електронний лікарняний
Щоб отримати е-лікарняний, необхідно прийти на прийом до лікаря, який створить електронний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі й завірить його електронним підписом.

Пацієнта про це сповістить система E-health, звідки за кілька секунд лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду, пише Depo.ua. У Реєстрі сформується електронний листок непрацездатності — саме той документ, за яким нараховують виплати. Про це пацієнт отримає повідомлення на телефон від ПФУ.

При цьому ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. У базу потрапляє лише інформація, необхідна для отримання виплат від Фонду соціального страхування. Перевірити документ можна буде за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

У МОЗ вважають, що впровадження е-лікарняних дозволить ефективніше боротися з корупцією. Електронна система дозволяє перевірити, скільки листів непрацездатності надіслав лікар. Крім цього, кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

"Працює це так. Після обстеження пацієнта лікар формує медичний висновок. Він створює його в Реєстрі та запевняє електронним підписом. Пацієнт отримує смс, — пояснює кроки Федоров. — Далі документ потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — документ, по якому нараховуються виплати. Пацієнт отримує друге смс. А роботодавець бачить ваш документ на порталі ПФУ. Все швидко і максимально автоматично".

Тим, хто не зможе впоратися з новинкою самостійно (наприклад, пенсіонери), допомагатимуть медики, які пройшли спеціальне онлайн-навчання.

Нагадаємо, що запуск електронних лікарняних мав стартувати ще 1 вересня, однак, як тоді зазначали у МОЗ, низка лікарень ще не готові до такого. Втім, тоді Полтавщина першою в Україні перейшла на електронні лікарняні.Дещо раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, коли ліки в Україні продаватимуть виключно за е-рецептами. Також Ляшко зазначив, що МОЗ визначило перелік основних критичних лікарських засобів. До списку увійшли 100 препаратів, які мають виготовлятися в Україні за повним циклом і не мають залежати від експорту.

За матеріалами: Депо.ua
Добавлено: 1-10-2021, 09:45
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх