У Музеї Майдану з'явилося повне зібрання творів загиблого воїна та письменника Олександра Меньшова

Книгозбірня Музею Майдану отримала всі 5 книжок херсонського військового та письменника Олександра Меньшова, який віддав життя в боях за Україну. Про це повідомляється в Національному музеї Революції гідності.

Довідка:
Олександр Меньшов – український письменник, активіст херсонського Євромайдану, волонтер і приятель Пласту. Після евакуації з тимчасово окупованого Херсона наприкінці серпня 2022 року він мобілізувався до лав ЗСУ. Молодший сержант 22-ї окремої механізованої бригади Олександр Меньшов загинув 17 листопада 2023 року на Бахмутському напрямку поблизу села Кліщіївка. В останню путь воїна провели 27 листопада у Вінниці, куди його родина виїхала під час окупації Херсона.

До повномасштабного вторгнення Меньшов писав у жанрах детективу й альтернативної історії. Його остання книжка, «Я, Фокс та окупація» – щоденник, в якому автор описав життя Херсона та своєї родини під час окупації міста росіянами.  

Бібліотека Музею Майдану отримала всі 5 книжок, які Олександр Меньшов устиг видати за життя:
▪︎«Третя терція» (2019) – детективна історія випускника історичного факультету Івана Качинського. Він разом зі старим слідчим Віктором Ястржембським розслідує смерть американського інженера Білла Пауелла, який брав участь у будівництві Дніпровської гідроелектростанції. 
У Музеї Майдану з'явилося повне зібрання творів загиблого воїна та письменника Олександра Меньшова

▪︎«Репринти незакінчених чернеток» (2020) – за задумом автора, голова ОУН Євген Коновалець залишився живим після невдалого замаху з боку радянського союзу. Події відбуваються восени 1941 року в окупованому гітлерівськими військами Херсоні. У шпигунському детективі зображено уявне протистояння сил Головного управління імперської безпеки Третього рейху та підпільної мережі ОУН під час Другої світової війни.  

▪︎ «Верифікація вічності» (2022) – події у книжці розвиваються в Україні, яка здобула незалежність після закінчення Другої світової війни. За сюжетом Радянський Союз відступив на північ та схід, а Німеччина здалася союзникам. Головний герой книжки є втіленням типового образу людини, яка живе “поза політикою” та не замислюється над тим, який шлях здолала країна, щоб досягти нинішніх висот.  
▪︎«Формікаріум» (2022) – книжка розповідає про експеримент, учасницею якого є дівчина Глорія. Шукаючи роботу, вона погоджується долучитися за велику винагороду. І хоч мета цього експерименту невідома, все це можна порівняти з формікаріумом – штучним мурашником, за допомогою якого люди вивчають унікальні угруповання мурах. Автор розмірковує над питаннями самовизначення кожної людини та громадянського устрою в людському суспільстві. 
▪︎«Я, Фокс та окупація»  (2023) – щоденник херсонця Олександра Меньшова в час російської окупації Херсона. Разом із сім’єю автор шість місяців не залишав рідного міста. Він описував перебіг подій та нотував свої роздуми, на основі яких постав щоденник. Про вихід своєї нової книжки Олександр Меньшов так і не встиг дізнатися.

Фото: Володимир Меньшов | Facebook
читання, книжки, Херсон, культура, військові, війна
Добавлено: 9-04-2024, 00:02
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх