«Індекс свободи слова» в Україні, попри війну, значно зріс

За рівнем свободи слова цьогоріч Україна опинилася на 61-ій сходинці зі 180 країн світу, випередивши Угорщину та Грузію і незначно поступившись США. Організація «Репортери без кордонів» (RSF) оприлюднила Індекс свободи слова 2024 року.

Україна піднялась за рік на 18 позицій в Індексі свободи слова від «Репортерів без кордонів». Організатори назвали це «несподіванкою рейтингу». Перші місця в рейтингу посіли Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Португалія та Ірландія. Це єдині країни світу, які продемонстрували цьогоріч «добрі» показники свободи слова. Торік до цього списку належала також Литва.

«Задовільною» є ситуація в 33 країнах — у більшості країн Західної та Центральної Європи, зокрема Литві та Латвії (12-та і 13-та позиція відповідно), Канаді, Австралії, Тайвані, Південній Африці, а також Молдові (31-ша позиція) та інших, – йдеться у повідомленні.

«Проблематичною» організація вважає ситуацію в 50 країнах, зокрема в Італії та Польщі (46-та і 47-ма позиція), США (55-те місце), Румунії та Угорщині (49-те та 67-ме місце). В цю ж категорію на 61-ій позиції потрапила й Україна, – написали Репортери

Фото: Ілюстративне
Україна, люди, дані, світ
Добавлено: 3-05-2024, 23:48
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх