В уряді Великобританії відповіли на заяви Путіна про есмінець

Британський есмінець HMS Defender діяв відповідно до міжнародного права та здійснював мирний прохід в українських територіальних водах.

 Про це заявив офіційний представник прем'єр-міністра Бориса Джонсона, пише Reuters.

Так спікер прокоментував заяву президента РФ Володимира Путіна, який назвав прохід Defender поблизу берегів окупованого Росією Криму "провокацією".

Контекст:
  • Британський есмінець HMS Defender D36 23 червня йшов з Одеси, коли міноборони Росії заявило, що він "порушив кордон" Росії в районі окупованого Криму. У військовому відомстві РФ повідомили, що бомбардувальник виконав попереджувальне бомбометання, прикордонний корабель – попереджувальну стрільбу по курсу руху Defender. За кілька хвилин есмінець нібито покинув "територіальне море" Росії.
Водночас у міноборони Великобританії заявили, що жодної стрілянини поряд із їхнім кораблем не було. Великобританія зазначила, що росіяни проводили навчання з артилерійської стрільби в Чорному морі і заздалегідь попередили морську спільноту про свою діяльність.

Кореспондент BBC Джонатан Біл, який був на борту Defender, розповів, що один із двох російських катерів берегової охорони, які переслідували британський корабель, наблизився до есмінця на 100 м. "По радіо лунали все більш ворожі попередження, зокрема таке: "Ми відкриємо вогонь, якщо ви не зміните курсу". Ми чули залпи на відстані, але вирішили, що вони поза зоною досяжності", – повідомив журналіст.

Хоча російські ЗМІ подали цю історію так, ніби есмінець увійшов у "російські територіальні води" поблизу окупованого Криму, а після попереджувальної стрільби покинув їх, моніторинг руху судна доводить, що корабель спокійно продовжував свою місію і не міняв курсу, зазначило LIGA.net.

У Кремлі назвали маршрут британського есмінця "підготовленою провокацією", а у МЗС РФ пригрозили "бомбити" кораблі, які зайдуть на окуповану РФ частину акваторії Чорного моря.

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес заявив, що флоту Сполученого Королівства не завадять ходити біля берегів окупованого Росією Криму, а прем'єр-міністр Борис Джонсон підкреслив, що це українські територіальні води і було правильно використовувати їх.

27 червня BBC опублікувала низку документів міноборони Великобританії, які стосуються ситуації з есмінцем. Вони підтверджували, що прохід Defender поблизу окупованого Криму був продуманим рішенням британського уряду, щоб продемонструвати підтримку України.

За матеріалами: Гордон
Добавлено: 1-07-2021, 11:55
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх