Росія готує фейкове відео для виправдання вторгнення в Україну, — розвідка США

Російське керівництво затвердило план, згідно з яким буде знято провокаційне відео про "напад українських військових" на Донбас або на територію Росії, що стане приводом для широкомасштабного вторгнення в Україну

У ньому хочуть зобразити вибухи, жертв серед цивільного населення, «Байрактари» та іншу українську зброю.

Джерело: The Washington Post, The New York Times

Звинувачення базуються на отриманих розвідданих, з якими Штати вже ознайомили союзників.

Деталі: За словами посадовців США, Росія може використати відео, щоб звинуватити Україну «в геноциді російськомовних людей». Тоді вона використало б обурення з приводу відео, щоб виправдати напад або змусити лідерів сепаратистів на Донбасі на сході України просити російське втручання.

Заступник радника з національної безпеки в адміністрації Білого дому Джонатан Файнер у коментарі журналістці Кайлі Етвуд розповів деталі відео.

"У США є розвіддані про те, що Росія розглядає можливість організації "надзвичайно ретельно продуманої" змови, щоб використовувати її як привід для вторгнення в Україну. У ньому беруть участь трупи, що зображують фальшиві тіла вбитих, і актори, які грають скорботних у події, яку вони створили б самі", — написала вона у своєму Twitter, посилаючись на чиновника.


Проте зазначається, що посадовці не оприлюднюють прямих доказів, аби не скомпрометувати свої джерела та методи, завдяки яким інформація була отримана.

Росія готує фейкове відео для виправдання вторгнення в Україну, — розвідка США

Високопосадовець адміністрації Байдена сказав, що російська розвідка "безпосередньо брала участь" у цьому проекті.

Представник британського уряду заявив, що вони провели власний аналіз розвідданих і твердо впевнені, що Росія справді планувала створити привід, щоб звинуватити Україну в нападі. За словами чиновника, дані розвідки "заслуговують на довіру і викликають надзвичайну занепокоєність".

Експерти зазначають, що це відео може бути розширенням російської пропагандистської атаки, яку Кремль проводить у соцмережах, на окупованих територіях та у провладних ЗМІ з листопада 2021 року.

Повідомляється, що відео мало бути детальним, з планами графічних зображень інсценованих, усипаних трупами наслідків вибуху та кадрів зруйнованих місць. За їхніми словами, відео також має включати підроблену українську військову техніку, дрони турецького виробництва та акторів, які грають російськомовних плакальників. За словами одного американського посадовця, поки неясно, чи ці жертви будуть реальними чи сфальсифікованими.

Авріл Д. Хейнс, директор національної розвідки США та інші вищі посадові особи адміністрації Байдена, поінформували членів Конгресу про цей матеріал у четвер. Детальну інформацію також було передано союзникам.

Стратегія інформування спрямована на те, щоб переконати союзників у тому, що Росія не бравує, а має реальні військові плани, які вона могла б втілити в життя.

Розголос же спрямований на те, щоб змусити Росію відмовитися від планів та переглянути їх, що може максимально відстрочити план вторгнення в Україну. це дасть Києву можливість краще підготуватися до можливої ​​агресії Кремля.

23 січня МЗС Великої Британії опублікувало пресреліз у якому викладено план Росії щодо встановлення в Україні маріонеткового проросійського уряду. Роль лідера, на думку британського зовнішньополітичного відомства, Москва відводить проросійському політику Євгену Мураєву.

Відео, зазначають ЗМІ, планують транслювати не лише в Україні, а й за кордоном.

Посольство Сполучених Штатів в Україні закликало українців правильно ставитися до повідомлень із Москви, які є відвертою дезінформацією. Інформаційні фейки Росія може використовувати як приводи для подальшої дестабілізації .

На думку Секретаря РНБО Олексія Данилова, на сьогоднішній день внутрішня дестабілізація в Україні — це питання номер один для РФ.

За матеріалами: УП
Добавлено: 4-02-2022, 07:45
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх