«ДНР» та «ЛНР» визнають у межах областей – депутат Держдуми Калашніков

За його словами, це "відповідає рішенню референдуму республік".

"У цій угоді не уточнюється, але я думаю, що мається на увазі державність, яка була затверджена на старому і єдиному референдумі, який був проведений в інших межах, ніж ті, які зараз займає ДНР", - сказав Калашников журналістам у вівторок вранці.

Він уточнив, що "зараз ДНР та ЛНР займають територію менше, ніж це було на референдумі, але вони вважають, що їхня державність поширюється на ту територію теж".

"А як ці кордони відновлюватимуться, у цій угоді і не передбачено. Як вони відновлюватимуться, це не наші з вами компетенції", - додав голова комітету.Вранці у вівторок, 22 лютого, комітети Держдуми з міжнародних справ та у справах СНД, з євразійської інтеграції та зв'язків рекомендували ратифікувати договори «Про дружбу та співпрацю Росії з Донецькою та Луганською народними республіками».

Законопроекти про ратифікацію «договорів» із «ЛНР» та «ДНР» вже внесено до електронної бази Держдуми. З інформації у картках документів випливає, що для депутатів було встановлено тимчасові обмеження щодо термінів розгляду документів: до 9:00. Питання про ратифікацію договорів про дружбу та взаємодопомогу з Донецькою та Луганською народними республіками буде розглянуто Держдумою та Радфедом сьогодні ж. Пленарне засідання нижньої палати розпочинається о 12.00.

Напередодні президент Росії Володимир Путін офіційно визнав "суверенітет" ним же створених та керованих терористичних воєнізованих угруповань "ДНР" та "ЛНР". Формулювання підписаного тексту мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання "виправданого" масштабного наступу на територію України.

Водночас у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що "ДНР/ЛНР" визнаються у нинішніх межах, а це залишає можливість для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей, про що «ДНР» у 2019 році прийняла відповідний «Закон про кордон».

Визнання Росією так званих "ЛНР" та "ДНР" означає свідомий вихід із Мінських домовленостей і завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню: таку думку висловили відразу кілька політичних діячів, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Всупереч поширеній в Україні думці, що визнання Москвою "ЛНР" і "ДНР" "незалежними республіками" означає вихід Росії з мінських домовленостей і кінець "Мінська", не можна повністю виключати того, що Кремль продовжить тиснути на Україну та її західних партнерів, щоб змусити Київ виконати вимоги "Мінських угод" у російській інтерпретації.

Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

За матеріалами: ZN,UA
Добавлено: 22-02-2022, 12:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх