«Найголовніше на сьогодні, щоб з Херсону відійшла велика вода»: які наслідки для Запорізької області від підриву Каховської ГЕС

Фото: Panoptikon

Підрив росіянами Каховської ГЕС знизив рівень води та залишив деякі плавні й озера у Запоріжжі без протоку від Дніпра. Загалом, від моменту підриву дамби Каховської ГЕС рівень води у Запоріжжі постійно коливається від 2,90 до 2,93 метра.

Про це 9 червня під час брифінгу повідомив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

За словами очільника Запорізької ОВА, ще більше рівень води спадати не може, бо він регулюється Дніпровською ГЕС: «Найголовніше завдання на сьогодні, щоб з Херсону відійшла велика вода, яка там зараз залишається. Як тільки вода відійде у рівень, який не буде падати, тоді буде прийматися рішення стосовно підйому чи спуску води на Дніпровській ГЕС».

Юрій Малашко зазначив, що забір води у Запоріжжі відбувається у верхньому б’єфі, а тому проблем із водопостачанням для міста не передбачається. Однак, існує загроза для населених пунктів, що отримували воду з нижнього б’єфа, а саме для села Біленьке. Малашко розповів, що у цьому випадку у разі необхідності є намір поглибити трубу, з якої береться вода ще на 15-30 метрів.

«Стосовно Біленьківської територіальної громади – це багатоповерхівки у яких знаходиться близько 600 людей, які можуть залишитись без води. З цього приводу для Біленьківської громади у нас є водовоз, який може забезпечити людей водою. Плюс є місткості, які також можна набирати. Відповідно до постанови Кабінету міністрів, у разі необхідності Запорізькій області виділено кошти на закупку водовозів», – повідомив очільник Запорізької ОВА.

«Найголовніше на сьогодні, щоб з Херсону відійшла велика вода»: які наслідки для Запорізької області від підриву Каховської ГЕС

Фото: Panoptikon

Крім того, станом на зараз на підконтрольній території Запорізької області заборонено проводити полив городів та полів питною водою. За словами Малашко, з 19% території, яка на сьогодні поливається, полив заборонено у 10%. Стосовно окупованої території, начальник ЗОВА повідомив, що у Бердянську є водосховище, у якому певний час буде вода, а у Мелітополі водопостачання відбуваєте через свердловини.

Також, голова Запорізької обласної державної адміністрації прокоментував ситуацію, стосовно можливої небезпеки на Запорізькій АЕС, яка виникла внаслідок спустошення Каховського водосховища:

«Ставок охолоджувач зараз знаходиться на рівні 16,6 метра. Це достотне наповнення води для того, щоб проводити охолодження атомної електростанції. У разі зниження води, якщо це буде, за повідомленням від фахівців підіймати воду будуть за рахунок свердловин які там є. А також, інших споживачів, які будуть відключатися для наповнення ставка», – зазначив Малашко.

Нагадаємо, на другий рік повномасштабної війни в Запорізькій області 53% захисних споруд виявились зачиненими, або непридатними для укриття.
Добавлено: 11-06-2023, 14:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх