Пологи, Маріуполь, Старобільськ... «Життя на межі» – куратори презентували фокус-тему Книжкового Арсеналу

Організатори вибрали фокус-тему ХІІ Книжкового Арсеналу – «Життя на межі». Кураторами мистецького фестивалю, який відбувається в Києві ближче до літа, стали Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко. Про це повідомили на сайті фестивалю.

За девіз культурного фестивалю взяли рядки Катерини Калитко «І межі немає — лише кордон і мета, невловимо близька і гостра, така висока й проста».

У презентації фокус-теми куратори описують межі та речі поза межами тимчасово окупованих міст, зокрема Поліг Запорізької області, Маріуполя Донецької та Старобільська Луганської області, де народився Сергій Жадан.
«Для них боротися на межі — це боротися також за те, що за межею... За ліс під Маріуполем чи за будинок у Старобільську, в якому щойно зробив ремонт — а тепер там оселилися окупанти. За колекцію вишиванок, які залишилася у шафі в Пологах. Бо сусіди розповідали, що окупанти розстрілювати і їх, ці самі вишиванки, з ненависті до всього українського, навіть українського одягу»

Довідка:
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Фото: Плакат Книжкового Арсеналу
книжковий арсенал, Пологи, культура, Запоріжжя
Добавлено: 11-03-2024, 10:40
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх