Програма з розвитку та функціонування української мови з'явиться в Запоріжжі

У Запоріжжі створять робочу групу з підготовки проєкту Програми всебічного розвитку і функціонування української мови. У міській раді зібралися, щоб обговорити майбутню роботу Про це повідомила Регіна Харченко.

Для програми запропонували ідеї: взаємодії з підприємцями у галузі зовнішньої реклами, збільшення безплатних мовних курсів, перейменування вулиць для формування українокультурного середовища.

Виконувачка обов'язків міського голови Регіна Харченко пропонує: державну допомогу на придбання книг, облаштування книжкових полиць у шпиталях і лікарнях, відзнаку «Ми розмовляємо українською!» у сфері закладів готельно-ресторанного бізнесу. Також важливо підтримувати конкретні громадські ініціативи, які популяризують українську мову у Запоріжжі.

У найближчий час Департамент освіти і науки проаналізує досвід українських міст. Розглянуть вже наявні практики та моделі, виокремлять найвдаліші, імплементують з урахуванням контексту Запоріжжя.

Запоріжці можуть долучитися та написати свої пропозиції у гугл-формі.

Нагадаємо, з початку 2022 року в Запорізькій області Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови зафіксував 124 звернення громадян щодо порушень Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомляв Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови на запит «Локатор-Медіа».
Запорізька міськрада, Запоріжжя, мова, програма
Добавлено: 10-05-2024, 13:24
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх