Притягнути росію до відповідальності за загрози ядерній безпеці висловились 54 делегації МАГАТЕ

54 делегації в Міжнародному агентстві з атомної енергії підтримали підготовлену Україною заяву про загрози ядерній і радіаційній безпеці, які створює росія.Відповідну заяву озвучили та підтримали на «Міжнародній конференції МАГАТЕ: формування майбутнього», що відбувається у Відні. Про це написали в Міністерстві енергетики.

«Вперше в історії держава-член МАГАТЕ навмисно атакувала та захопила контроль над мирними ядерними об’єктами, що належать іншій державі-члену МАГАТЕ. Ми засуджуємо захоплення росією та мілітаризацію ЗАЕС, що може призвести до серйозних наслідків для ядерної безпеки. Навмисне ігнорування росією міжнародного права, її присутність і дії на ЗАЕС, а також напади на критично важливу енергетичну інфраструктуру України продовжують наражати на небезпеку Україну та ширший регіон. Ми закликаємо до продовження зусиль, щоб притягнути росію до відповідальності за створення загроз для ядерної безпеки», – наголосили країни, що підтримали заяву.

Міністр енергетики України Герман Галущенко, коментуючи рішення делегацій МАГАТЕ, зазначив:

«Це ще один крок цивілізованого світу до витіснення росії зі сфери атомних технологій, де вона тримала лідерство навіть після зухвалого злочину проти ядерної безпеки світу. Наступним кроком мають бути санкції проти атомної галузі країни-терориста. Окрім цього, росія має виконати  вимоги чотирьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ та резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ 2023 року про негайне виведення російських військ та іншого несанкціонованого персоналу із Запорізької АЕС».

Фото: Міненергетики
МАГАТЕ, ЗАЕС, енергетика
Добавлено: 24-05-2024, 13:50
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх