Низку запорізьких шкіл приєднали до інших – рішення ухвалили на сесії міськради

За словами Регіни Харченко, зараз у міській раді формують відповідь Освітньому омбудсмену Сергію Горбачову з зазначенням всіх якісних і кількісних показників. Як пояснює очільниця Запорізької міської ради, стан освіти у критичному стані. Чотири роки діти вчаться онлайн, за екранами компʼютерів і телефонів. 27 тисяч дітей покинули Запоріжжя через безпекові фактори. Класи недоукомплектовані, через що місто недоотримало держсубвенцію. А це означає одне - треба залучати гроші з міського бюджету, в якому і так нестача коштів на 2,5 мільярда гривень через війну, компенсацію тарифів на опалення та ненадходження ПДФО до муніципалітету.
«З 1 вересня маємо відновити офлайн навчання або у змішаному форматі. 28 шкіл НЕ зможуть цього зробити. Причина: неможливість облаштувати укриття через відсутність підвальних приміщень чи наявність інженерних мереж. А утримувати їх довелося б за кошти платників податків. Чи це раціонально?», – зауважила Харченко.
Як пояснює Харченко, для того, щоб відновити офлайн формат, отримувати держсубвенцію повною мірою, зберегти гроші в бюджеті та повертати якість освіти ми маємо оптимізувати мережу освітніх закладів. Думати треба на перспективу. Якщо не робити це зараз - система освіти ляже вже наприкінці року.
«Щодо педагогів: будемо працевлаштовувати вчителів шкіл, які підпадають під оптимізацію, в інші заклади. Мета - максимально зберегти педагогічний потенціал міста».
З іншого боку громадськість обурюється, що рішення про ліквідацію шкіл винесли до громадських слухань. Мешканці Запоріжжя зібрали підписи, що обговорити закриття
Фото: Суспільне Запоріжжя