Как в МИД РФ прокомментировали непродление Украиной договора о дружбе

Опубликовано: 18.09.2018, 10:40

Соответствующий законопроект в ближайшее время будет зарегистрирован в Верховной Раде. Россию проинформируют о решении до 30 сентября. А РФ заявила, что будет восстанавливать российско-украинские отношения уже с другими, "более ответственными украинскими политиками".

 
В Міністерстві закордонних справ Російської Федерації непродовження Україною договору про дружбу назвали "деструктивним кроком" і звинуватили українську владу в тому, що вони "обслуговують чужі геополітичні інтереси і свої політичні амбіції". Про це йдеться в коментарі МЗС Росії з приводу підписання президентом України Петром Порошенком указу про не продовження договору про дружбу з РФ.
 
"Виходимо з того, що народам Росії та України найбільш історичною долею судилося жити в добросусідстві. До цього їх спонукають і багатовікове спільне минуле, тісні духовні, культурні та родинні зв'язки. Нинішня криза між нашими країнами неминуче буде подолана. Проте відновлювати відносини, очевидно, доведеться вже з іншими, більш відповідальними українськими політиками", - йдеться в повідомленні прес-служби МЗС РФ.
 
Крім того, у відомстві підписання відповідного указу назвали "деструктивним кроком" і заявили про те, що українська влада "обслуговує чужі геополітичні інтереси і свої політичні амбіції".
 
"У своєму антиросійському угарі українське керівництво, яке дорвалося до влади після збройного антиконституційного перевороту 2014 р., не гребує залишити про себе слід в історії як про політиків, які завдали колосальної шкоди не лише російсько-українським відносинам, але й національним інтересам самої України", - додали в МЗС.
 
Зазначимо, що анексією Криму і військовою агресією в Донбасі Росія порушила одне з найважливіших положень договору про дружбу в якому передбачено визнання непорушності існуючих кордонів обох держав.
 
Читайте також: Непродовження Договору про дружбу з РФ має погодити український парламент - Клімкін
Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Російською Федерацією та Україною містить принципи стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років.
 
Раніше президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна підійшла досить підготовленою й юридично захищеною до припинення дії Договору про дружбу з РФ. У квітні він закликав Верховну Раду прийняти рішення про одностороннє припинення дії низки положень угоди. У МЗС України вважають, що Договір про дружбу з Росією виконав свою місію, але тепер документ вичерпав себе в усіх можливих сенсах. 
 
Детальніше про припинення дії договорів з Росією читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
 
По материалам: ZN,UA

Новости по теме:
Рада прекратила действие Договора о дружбе с РФ (ВИДЕО)
Трансляция рассматривания прекращение договора о дружбе между Украиной и Россией
Посол: Россия уже нарушила две статьи Договора о дружбе с Украиной
Вздумали мириться: у Лаврова предложили Украине "воскресить" договор 1997 года
Марчук прокомментировал заявление Константина Затулина
Россия отказывается проводить консультации с Украиной по Крыму


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

18.06.2021, 16:59
Поліція Запорізької області затримала залізничних злодіїв-поліцейських
18.06.2021, 16:06
Прокуратура расследует нерациональное расходование средств директором «Запорожэлектротранса»
18.06.2021, 08:47
У Запоріжжі викрили 20-річну дівчину, причетну до крадіжки з приватного будинку
18.06.2021, 08:18
У Мелітополі 8-річна дитина жила на вулиці (ФОТО)
18.06.2021, 08:14
Плавкран "Захарій" повартається в Запоріжжя (ВІДЕО)
18.06.2021, 08:04
Рятувальники допомагали людям на Федотовій косі та Приморську (ФОТО0

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире