Великобритания признала визовые проблемы с Украиной и предлагает шаги для решения

По словам посла, сейчас британская сторона говорит исключительно об исправлении проблем в своей визовой практике, Посол Украины в Великобритании Наталья Галибаренко сообщила о начале диалога по визовым проблем с Великобританией, но не удовлетворена теми предложениями, поступившими от британской стороны.

За словами Галібаренко, Міністерство внутрішніх справ Великої Британії, відповідальне за видачу віз, вперше визнало недоліки у своїй роботі, пише "Європейська правда".

"Британська сторона визнає наявність багатьох проблем у візовій практиці, і це добра новина. Раніше Foreign office (МЗС) "кивав" на Home office (МВС) про те, що він не готовий вести діалог. Зараз ми маємо ситуацію, що два відомства мають спільну позицію", - розповіла вона.

За словами посла, зараз британська сторона каже виключно про виправлення проблем у своїй візовій практиці, а не про спрощення візових вимог для України.

Галібаренко каже, що британська сторона повідомила Києву, що "готова працювати над поліпшенням сервісу".

"Щоби не було такого, що людина сплачує за термінову візу, а потім документи не повертаються вчасно з Варшави (протягом 5 робочих днів - ред.). Якщо це 14 днів (для нетермінових віз), то щоби це було 14 днів, а не більше. Йдеться також про те, щоби зменшувати цей термін", - розповіла вона.

Водночас, посол визнала, що отримала відмову на пропозиції України щодо візового спрощення. За її словами, Київ не задовольняє цей підхід Лондона.

"Погана новина – що діалогу про спрощення немає… Але ми не готові обмежитися тільки поліпшенням сервісу і будемо тиснути й надалі", - розповіла вона.

"Я розумію бажання британської сторони не вирішувати питання візової політики точково. Нам хотілося би руху вже зараз. Свого часу Британія без жодних застережень підтримала запровадження безвізового режиму з ЄС Україною. То давайте зробимо подібний документ – дорожню карту, де будуть зазначені етапи".

Посол також висловила впевненість що за кілька років візовий режим для поїздок громадян України до Великої Британії буде спрощений.

Як відомо, Велика Британія і Ірландія - дві європейські країни, які не ввели безвіз для України, що почав діяти з ЄС 11 червня минулого року. Зі свого боку посольство України вже запропонувало Лондону переговори про спрощення візового режиму для українців, але британці не погоджуються на переговори.

Нагадаємо, що кожен восьмий громадянин України, який хотів поїхати до Великої Британії у 2017 році, отримав відмову.

По материалам: ipress.ua
Добавлено: 28-08-2018, 14:00
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх