Платний в'їзд в ЄС: українцям розповіли, як це буде працювати

Зовсім скоро запрацює платне дозвіл на поїздки в країни Європейського Союзу. Така вимога стане обов'язковою з 2022 роки для в'їзду в ЄС без візи.

Раніше Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS) планували впровадити в 2021 році, але з технічних причин перенесли на 2022 й.

Тепер в Міністерстві закордонних справ опрацьовують питання проведення з ЄС роз'яснювальної кампанії для українців щодо функціонування ETIAS. При це повідомляється, що точної дати запуску системи поки немає, але правила вже відомі.

"На даний момент інформація про конкретну дату, з якої потрібно буде подавати онлаі̆н-заявку для отримання попереднього дозволу на поїздку до держав-членів ЄС, европеі̆скімі партнерами не оприлюднювалася", - відзначили в МЗС.

Щоб отримати дозвіл, за кожне звернення потрібно буде заплатити комісію в розмірі 7 євро. Для дітей до 18 років і людей старше 70 років процедура безкоштовна.

Така авторизація буде дійсна протягом трьох років з дати видачі та може використовуватися для багаторазових перетинів кордону з державами-членами ЄС протягом 90 днів.

У міністерстві нагадали, що подавати онлаі̆н-заявку рекомендується за 96 годин до перетину кордону.

При цьому ETIAS не є аналогом візової системи, тому в разі відмови у в'їзді через систему можна буде подати апеляцію на її рішення.

Раніше повідомляли, що влада Об'єднаних Арабських Еміратів запустили програму надання довгострокових віз для іноземних громадян пенсійного віку.

За матеріалами: Подробиці
Добавлено: 18-01-2021, 08:46
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх