У ВООЗ повідомили про поширення штаму коронавірусу "Лямбда" у 30 країнах

За її інформацією, штам циркулює переважно у Північній і Південній Америці.

 

Ван Керкхове повідомила, що ВООЗ внесла штам "Лямбда" до списку, який викликає інтерес у червні. Вперше його зареєстрували у Перу в грудні 2020 року.

Представниця ВООЗ також додала, що в організації уважно спостерігають за штамом і взаємодіють із державами – членами організації для отримання інформації про поширення цього варіанта коронавірусу.

У списку ВООЗ значаться штами вірусу SARS-CoV-2 з позначеннями "Альфа" (виявили у Великобританії), "Бета" (Південна Африка), "Гамма" (Бразилія) і "Дельта" (Індія).

ВООЗ назвала варіанти вірусу "Ета" (Великобританія і Нігерія), "Йота" (США) "Каппа" (Індія) і "Лямбда" (Перу).

Контекст:
  • Спалах коронавірусної інфекції почався наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
  • За час пандемії у світі підтвердили 191,2 млн випадків COVID-19, понад 4,1 млн осіб померло, повідомляють в американському Університеті Джонса Гопкінса.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я говорили, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", який вперше виявили в Індії, стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, він циркулює вже у 111 країнах.
  • 23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Станом на 14 липня в Україні офіційно підтвердили чотири випадки "Дельта"-штаму.
  • Нова хвиля коронавірусної інфекції в Україні може початися вже влітку, попереджала у червні Національна академія наук. У НАН зазначили, що причиною спалаху може стати небезпечніший і заразніший штам "Дельта".
  • Поки в Україні немає технічної можливості самостійно виявляти штам "Дельта", тому вона доправляє зразки для аналізу за кордон, зокрема, у лабораторію Лондона.

За матеріалами: Гордон

Добавлено: 21-07-2021, 11:15
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх