Запорізький нардеп: «Закон «Дрони замість бруківки» буде ухвалений. Це вимога воєнного часу»

Геннадій Касай, запорізький народний депутат, який входить до «оборонного» комітету Верховної Ради прогнозує, що на повторному голосуванні парламент ухвалить гучний законопроект №10037 про передачу «військового» податку на доходи на користь армії та оборонної промисловості.Про це йдеться у статті «Паноптикону» «Бруківка проти дронів: чи забере Верховна Рада «військовий» податок у регіонів?»

Від початку війни громади почали отримувати значні надходження у вигляді податків на доходи військових. Якщо для більшості місцевих бюджетів це була лише компенсація втрачених доходів, то подекуди місцева влада отримала небачену до того «золоту жилу». Так, на тлі війни та руйнувань деякі населені пункти почали будувати стадіони, перекладати бруківку та асфальт, купляти дорогі авто.

«Багато громад вчинили патріотично та по совісті, – зауважує Геннадій Касай. – Значну частину своїх доходів вони направили на підтримку військових: закупку машин, дронів, засобів зв’язку та захисту. Така допомога місцевої влади – дуже корисна: наші захисники таким чином отримують потрібну техніку та амуніцію без бюрократії та максимально оперативно. Але, на жаль, не всі керівники громад такі відповідальні. Деякі наче забули, що у країні війна – і почали викидати гроші на вітер».

Державний бюджет, навантажений військовими видатками та питаннями відбудови зруйнованої інфраструктури, тим часом потерпав від рекордного дефіциту. Відтак керівництво держави ухвалило принципове рішення: направити «військовий» ПДФО на національний рівень.

Тим не менш, парламентарі намагаються врахувати й потреби громад та військових частин. Так, наприклад, всі громади за потреби будуть дофінансовані до рівня бюджету «довоєнного» 2021 року. Тобто місцеві бюджети в будь-якому разі будуть приведені до рівня, який дозволить працювати комунальникам, лікарям, вчителям тощо. Крім того, 4% ПДФО на час опалювального періоду будуть направлені на оплату теплогенерації та інші витрати у галузі ЖКГ. А 10% «військового ПДФО» за цим законопроектом будуть автоматично розподілені між військовими частинами пропорційно розмірам сплачених ними податків на доходи – це дозволить військовим самостійно розпоряджатися коштами, не очікуючи допомоги від громад.

Минулого тижня парламентарі не прийняли у другому слуханні законопроект №10037 – для його ухвалення не вистачило трьох голосів. Але одразу ж нардепи запланували повторний розгляд проекту вже найближчим часом. Геннадій Касай прогнозує, що так чи інакше цей законопроект все ж буде ухвалений: «Це реальна вимога воєнного часу!»
Добавлено: 27-10-2023, 11:06
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх